+371 28608612 kontakti@seo.lv

KAS IR SEO

Divas vienkāršas atbildes uz jautājumu, kas ir SEO

Attēlā redzams sapucējies Googlebots (“googlebot“).

1. SEO ir specializēta SEO aģentūra (SEO.LV)

Mūsu galvenais darbības fokuss ir Latvijas uzņēmumu mājaslapu optimizācija. Palīdzam sasniegt labākas atslēgvārdu pozīcijas Google meklētājā.

Piedāvājumā ietvertie pakalpojumi ļauj padarīt mājaslapu pievilcīgāku interneta meklētājprogrammām (botiem un algoritmiem) un, protams, apmeklētājiem.

Normālos apstākļos (ja neskaita ziņu portālus) biznesam nerūp nejaušie apmeklētāji, bet tie, kurus interesē uzņēmuma piedāvātās preces, pakalpojumi vai vismaz nozare. Daļa no šiem apmeklētājiem kļūst par klientiem un palīdz uzņēmumam augt.

Gandrīz 10 darbības gadi ir ļāvuš uzkrāt pieredzi, kas sekmē pozitīvus rezultātus visdažādāko nišu projektiem Latvijā un ārzemēs (piemēri šeit). Daži no mūsu klientiem ir redzami sākumlapā un citas SEO.lv sadaļās.

Ja apsverat iespēju optimizēt savu mājaslapu, atrakstiet (vai piezvaniet). Saziņas formas ir atrodamas dažādās mājaslapas sadaļās, t.sk. kontaktos.

2. SEO ir saīsinājums frāzei “Search Engine Optimisation”

Tradicionālā izpratnē atbilde uz jautājumu – “Kas ir SEO?”, ir aptuveni šāda. SEO ir mājaslapas pielāgošana Google, Bing, Yandex u.c. interneta meklēšanas algoritmiem.

Jā, Latvijā, R-Eiropā un ASV visus primāri interesē Google meklētājs, tādēļ mājaslapas optimizācija reizēm tiek saukta arī par Google SEO. Katrai meklētājprogrammai ir savas īpatnības mājaslapu indeksēšanā, taču vismaz pagaidām mēs koncentrējamies tieši uz Google. Tas nav untums. Google joprojām kontrolē vairāk kā 90% meklētājprogrammu tirgus.

Kā tiek veidotas pozīcijas Google meklētājā?

Attēlā redzamais Googlebots ir uzposies, taču ikdienā tas veic smagu darbu, indeksējot miljoniem un pat miljardiem dažādu resursu.

Procesa ietvaros boti un algoritmi cenšas saprast mājaslapas saturu, tā atbilstību meklēšanas vaicājumiem un attiecības ar citām tīmekļa vietnēm. SEO.lv palīdz robotiem vieglāk saprast, novērtēt un indeksēt klientu tīmekļa vietnes. Rezultātā mājaslapas var pacelties uz noteiktiem atslēgas vārdiem un iegūst pelnīto atzinību.

Ne visiem izdodas nokļūt pirmajās pozīcijās un arī nokļūšana pirmajā lapā reizēm ir augsts sasniegums. Mājaslapas, kurām meklētājprogramma ļauj nokļūt topā parasti ir SEO optimizētas. Pretējā gadījumā viņas salīdzinoši viegli var apsteigt konkurenti vai pat jauni censoņi ar tikko izveidotām mājaslapām.

Kā SEO.lv palīdz?

Risinājums ietver virkni pasākumu, taču sadarbības formāti var būt ļoti atšķirīgi.

Dažiem uzņēmumiem ir vajadzīgs tikai SEO audits, citiem konsultācija, SEO stratēģija, ārējā optimizācija (linku veidošana) vai tikai atslēgvārdi. Risinājums ir atkarīgs no budžeta, paša uzņēmuma kapacitātes un izpratnes par darbības jomu.

Ko mēs darām: Analizējam uzņēmumu mājaslapas, atrodam tehniskās un saturiskās nepilnības, izpētām konkurentus, atrodam labākos atslēgas vārdus, veidojam SEO saturu, ārējās saites (linki) un veicam vēl daudzas citas darbības

Nepārprotiet. Mājaslapas, kas ir SEO optimizētas netiek veidotas tikai, lai izpatiktu interneta meklētāju algoritmiem. Sakārtojot lapu tā kļūst arī lietotājiem draudzīgāka, ērtāka un noderīgāka.

SEO optimizācija nodrošina, ka apmeklētāji vietnē pavada ilgāku laiku, apmierina savas vajadzības un nemēģina Google veikt atkārtotus meklējumus ar tiem pašiem vai līdzīgiem atslēgas vārdiem. Situācijas, kad apmeklētāji ātri iziet no mājaslapas gadās ikvienam, bet svarīgi, lai tas nenotiek bieži. Ātra lapas pamešana ir slikts signāls (“high bounce rate“) un apgrūtina vai pat padara neiespējamu augstu pozīciju sasniegšanu vai saglabāšanu.

Vai Jūs vēl sapņojat par labiem rezultātiem Google. Uzticiet to mums.

 

Sazināties ar SEO

3 + 13 =

Seo.lv palīdzības dienests

Palīdzēsim jums, bet arī citiem var noderēt.