+371 28608612 kontakti@seo.lv

Viens no galvenajiem šķēršļiem mājas lapas izveidē daudziem Latvijā ir domēns jeb mājas lapas nosaukums. Ir daudzi jautājumi par to, kā izvēlēties, reģistrēt domēnu, kur to darīt – Latvijā vai ārzemēs? Kā izveidot mājaslapu, cik tas maksā u.t.t.

Kā iegūt bezmaksas domēnu?

Piereģistrēt domēnu bez maksas ir iespējams vairākos veidos:

  1. izvēlēties domēna paplašinājumu, kas ir pieejams par brīvu – .tk., id.lv u.c.
  2. izvēlēties hostinga pakalpojumu sniedzēju, kas servisa lietotājiem ļauj reģistrēt domēnu par brīvu;
  3. jābūt valsts vai pašvaldību iestādei. Latvijā katra valsts un pašvaldību iestāde var reģistrēt 1 domēnu bez maksas un arī tā ikgadējā pagarināšana būs par brīvu.

Pirmajā punktā minētos bezmaksas domēnus piedāvā šo domēnu oficiālie reģistri. Tiesa, .tk. domēnus vajadzētu izmantot tikai eksperimentāliem nolūkiem, jo reģistri jebkurā brīdī var mainīt noteikumus un šie domēni neizskatās profesionāli.

Vēl pirms dažiem gadiem arī .CC domēnus varēja reģistrēt bezmaksas. Diemžēl tie tikai izmantoti krāpnieciskām darbībām un Google kādā brīdī izlēma deindeksēt vairāk kā 11 miljonus domēnu un to reģistrs pārtrauca savu darbību.

Par bezmaksas domēna lietošanas tiesību pagarināšanu ir jāmaksā saskaņā ar domēnu reģistra cenrādi.

Reģistrēt otrā līmeņa domēnu .id.lv savukārt bezmaksas drīkst katrs Latvijas iedzīvotājs (1 gab.). Šādu iespēju piedāvā Latvijas oficiālais domēnu reģistrs – NIC.lv (LU MII Tīkla risinājumu daļa).

Kā izvēlēties pareizu domēna nosaukumu?

Izdomāt domēna vārdu var katrs, bet izvēlēties tādu, kas būs piemērots biznesam ilgtermiņā nav vienkārši. SEO.lv saviem klientiem var palīdzēt atrast piemērotu domēnu, jo mums šajā jomā ir daudzgadīga pieredze. Tiem, kas vēlas paļauties paši uz saviem spēkiem, ir jādodas uz NIC.lv un jāraksta meklēšanas lodziņā, piemēram, mansdomens.id.lv. Ja šis ir jūsu pirmais domēns, varēsiet to reģistrēt par brīvu, ja vien esat vismaz 18 gadus vecs.

Kas jādara pēc domēna reģistrēšanas?

Nākamais solis pēc domēna piereģistrēšanas ir mājas lapas izveide. Mūsdienās mājas lapu katrs var izveidot saviem spēkiem, bet var uzticēt arī lietpratējiem. Jebkurā gadījumā papildus būs nepieciešams arī hostings, kur mājas lapu uzglabāt.

Kad tīmekļa vietne būs gatava, atliek gaidīt apmeklētājus. Ja mājaslapā ir vien kontaktinformācija un nevēlaties izmantot to kā pārdošanas instrumentu, ar to arī viss beidzas.

Tiem, kas vēlas piesaistīt apmeklētājus no Google vairumā gadījumu būs nepieciešama arī SEO optimizacija, t.i. mājas lapas pielāgošana Google vajadzībām. Šī ir tā iztrūkstošā sastāvdaļa, kas pietrūkst daudzu uzņēmumu Latvijā un pasaulē tīmekļa vietnēm. SEO optimizācijas neesamība bieži arī ir galvenais iemesls, kādēļ daži internetveikali piedzīvo izaugsmi, bet citi stagnē vai pārtrauc darbību.


Papildus informācija:

 

SEO.LV Tev palīdzēs.

Bet arī citiem var noderēt: