+371 28608612 kontakti@seo.lv

Kas ir Google dibinātāji?

1998.gada 4. septembrī ASV divi studenti Sergejs Brins un Lerijs Peidžs nodibināja Google Inc. Sākums bija necils un neviens tajā brīdī nenojauta, ka no 2 cilvēku uzņēmuma Google kļūst par vienu no pasaules vērtīgākajiem un ietekmīgākajiem uzņēmumiem, nodarbinot vairāk kā 115 tūkstošus cilvēku. Raksta tapšanas brīdī Google vērtība ir pārsniegusi 1 triljonu dolāru.

Šobrīd Sergejs Brins un Lerijs Peidžs joprojām ir uzņēmuma kapitāldaļu lielākie turētāji. Brina bagātība šobrīd tiek lēsta ap 87 miljardiem dolāru, bet Peidža turības apmērs ir 89,7 miljardi dolāru. Ņemot vērā aizvien pieaugušo tendenci pakalpojumiem virzīties uz digitalizāciju, varam pieļaut, ka viņu bagātība kļūs vēl lielāka.

Kā Google nopelna?

Juridiski Google un ar to saistītās firmas pieder koncernam Alphabet, kas tika izveidots 2015. gadā, lai optimizētu dažādo Google īpašumu struktūru. Papildus iemesls bija arī uzņēmumam regulāri piespriestie naudas sodi, kas tiek rēķināti no tā apgrozījuma. Tā kā Google patlaban ir tikai viens no Alphabet apakšuzņēmumiem sodu piespriešanas gadījumā to apmērs būs mazāks.

Šobrīd lielāko daļu Google ieņēmumu veido ienākumi no reklāmu pārdošanas (Google Ads un Adsense). Uzņēmumi var izveidot reklāmas Google meklēšanas rezultātu augšdaļā, partneru mājaslapās, Gmail epasta servisā, Android aplikācijās un Youtube platformā.

Mājas lapu īpašnieki, kas cenšas pozicionēt sevi maksimāli augstās pozīcijās, izmanto Google SEO optimizāciju, lai padarītu savu saturu maksimāli efektīvu un lietotājiem pieejamu. Tas iespējams tikai nokļūstot meklēšanas rezultātu pirmajās pozīcijās. Savukārt Google reklāmas tiek attēlotas virs dabīgajiem meklēšanas rezultātiem. Tā kā dabīgu rezultātu sasniegšanai ir vajadzīgs ilgāks laiks, daudzi ir gatavi maksāt par reklāmām. Reklāmu izvietošana ir galvenais uzņēmuma peļņas avots.

Laika gaitā piedāvāto pakalpojumu klāstu ir papildinājuši arī citi servisi – Playstore (Android aplikāciju veikals), Chromecast, ChromeBooks, GoogleMaps, Youtube, Google mākoņpakalpojumi un citi. Papildus vērts pieminēt, ka Google pieder mobilo tālruņu operētājsistēma Android, kas šobrīd ir viens no stūrakmeņiem tās dominancē.

Kā radies vārds Google?

Sākotnēji uzņēmuma nosaukums tika plānots kā “Gugol”, t.i. skaitlis – 10100 , taču īpašnieki kļūdījās un tika reģistrēts Google. Šobrīd šis vārds jau ir iekļauts angļu valodas Oksfordas vārdnīcā un apzīmē informācijas meklēšanu internetā.


Papildus informācija

SEO.LV Tev palīdzēs.

Bet arī citiem var noderēt: