Katru gadu Google publicē meklētāko atslēgvārdu sarakstu konkrētā valstī un arī Latvija šādā ziņā nav nekāds izņēmums. Diemžēl Google publicētā informācija (vismaz latviešu valodā) ir kļūdaina un rada greizu priekšstatu par meklētākajiem vārdiem. Turpinājumā 1.) aplūkosim oficiālo sarakstu Google pašiem populārākajiem atslēgas vārdiem 2018. gadā un beigās 2.) aplūkosim atslēgvārdus, kas patiesībā bija paši populārākie. Secinājumus varēsiet izdarīt paši.

Oficiālie Google meklētākie atslēgas vārdi 2018. gadā

Google savā pārskatā nenorāda meklējumu skaitu, taču šos datus ir iespējams iegūt izmantojot speciālas programmas vai Google pašu piedāvāto Adwords atslēgvārdu rīku, ja tiek apmaksāta kāda reklāmas kampaņa Google tīklā. Mēs izmantojām speciālu programmu, līdz ar to dati var nedaudz atšķirties, taču tie ir gana tuvi, lai radītu gana precīzu priekšstatu par meklējumu dinamiku. Zemāk apkopoti interneta giganta prāt TOP 10 meklētākie atslēgas vārdi/frāzes Latvijā. Izbaudiet.

 1. Pasaules kauss futbolā
  Popularitātes virsotni “pasaules kauss futbolā” sasniedza 2018. gada jūnijā ar 228 tūkstošiem meklējumu,jūlijā šo frāzi meklēja 120 tūkstoši. Turpinājumā šis atslēgas vārds popularitāti zaudēja vēl vairāk, jo čempionāts jau bija beidzies.
 2. Pasaules čempionāts hokejā
  Aprīlī 2,8 tūkstoši pieprasījumu, mēnesi vēlāk 8,1 tūkstotis, kas uzskatāms par ļoti nelielu meklējumu skaitu.
 3. Olimpiskās spēles
  Janvārī olimpiskās spēles meklēja nedaudz mazāk par 3 tūkstošiem, februārī 12 tūkstoši, mēnesi vēlāk nedaudz vairāk par tūkstoti un pēc tam jau daudz mazāk.
 4. Algas kalkulators
  Iespējams populārākā no frāzēm Google sarakstā. Janvārī “algas kalkulators” tika meklēts 74 tūkstošus reižu un aktualitāti saglabāja visa gada garumā. Katru mēnesi 2018. gadā to meklēja vismaz 33 tūkstoši, bet daudzos mēnešos vairāk par 50 tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju mēnesī.
 5. Vēlēšanu iecirkņi
  Septembrī vēlēšanu iecirkņus meklēja 1,9 tūkstoši Google interneta meklētāja lietotāju, bet mēnesi vēlāk 41 tūkstotis. Turpmākajos mēnešos interese mazinājās tuvu nullei, jo vēlēšanas bija cauri.
 6. Dziesmu svētku programma
  Kārtējais sezonālais vārds. Jūnijā 34 tūkstoši meklējumu, mēnesi vēlāk 92 tūkstoši, bet pēc tam klusums, jo svētki ir pagājuši.
 7. Staro Rīga
  Rīgā notiekošo pasākumu – Staro Rīga – novembrī meklēja 33 tūkstoši, bet pārējos mēnešos ne vairāk kā daži simti Latvijas iedzīvotāju.
 8. Lieldienas
  Ikgadējie pavasara svētki, kas katru gadu martā izraisa interesi vidēji 30 tūkstošiem cilvēku. 2018. gadā atslēgvārdu Lieldienas meklēja 33 tūkstoši, bet saistīto frāzi – lieldienu pantiņi 9 tūkstoši lietotāju.
 9. Mairis Briedis
  Interese par Latvijā labi zināmo bokseri bija jūtama visa gada garumā. Atslēgvārdu meklējumos tas atspoguļojās gan daudz mazāk un variēja robežās no 41 tūkstoša gada sākumā – janvārī, kad notika lielā cīņa, līdz tikai 2,4 tūkstošiem decembrī.
 10. Viņas melo labāk
  Pašmāju seriāls – “Viņas melo labāk” ir gana populārs Latvijas TV skatītāju vidū. No maija līdz decembrim interese bija gana liela. Maijā šis atlsēgas vārds tika meklēts 9,9 tūkstoši reižu, bet savā pīķa brīdī – augustā šī frāze izpelnījās 50 tūkstošus meklējumu.

Mums pašiem iepazīstoties ar šiem skaitļiem liekas, ka tops ir sadalīts neloģiski. Iespējams, ka Google rēķina vēl garās astes vārdus un atvasinājumus, piemēram, Lieldienas pantiņi vai dziesmu svētku programma 2018 tiek summēta kopā ar frāzi dziesmu svētku programma. Mums liekas, ka šie dati ir nepilnīgi, lai neteiktu nepatiesi un liek uzdot daudz jautājumus. Turpinājumā aplūkosim mūsu prāt Latvijā populārākos Google meklētos vārdus. Iespējams, ka Jūs būsiet līdzīgās domās.

SEO.LV TOP 10 (jauktā secībā) meklētākie vārdi Google 2018. gadā

 1. Google – 550 tūkstoši mēnesī, maksimums augustā 673 tūkstoši.
 2. Facebook – 1 – 2 miljoni mēnesī, vidējais 1,5 miljoni mēnesī. 
 3. Youtube – 1,22 miljoni mēnesī, maksimums. 
 4. Rīgas satiksme un/vai draugiem – abiem 246 tūkstoši mēnesī.
 5. Delfi – 673 tūkstoši mēnesī. 
 6. Swedbank – vidēji 300 tūkstoši meklējumu mēnesī. 
 7. Laika prognoze – 200 līdz 368 tūkstoši meklējumu mēnesī (visvairāk jūlijā). 
 8. Tvnet – vidēji 450 tūkstoši mēnesī. 
 9. Gmail – 246 tūkstoši mēnesī
 10. Inbox – vidēji 673 tūkstoši meklējumu mēnesī. 

Šie bija atslēgas vārdi, kas pirmie ienāca prāta, domājot par to, kuri varētu būt populārākie. Mēs šeit nelikām klāt .lv, .com vai citus domēna paplašinājumus un nedalījām vārdu divās daļās, piemēram face book vai you tube. Jebkurā gadījumā ir skaidrs, ka ietverot arī citus garās astes vārdus kopējais meklējumu skaits būtu vēl daudz lielāks. Viss šis liek uzdot jautājumus, kādēļ Google par meklētāko vārdu Latvijā uzdod Pasaules kausu futbolā, ja ir skaidri redzams, ka vispopulārākais vārds Google Latvijā ir youtube, kam cieši seko facebook.

Veicot mājas lapu un konkurentu analīzi seo audita ietvaros, mēs pievēršam ļoti ciešu uzmanību atslēgas vārdu analīzei. Atrast pareizos atslēgas vārdus, ir ļoti būtiski, lai saprastu no kurienes konkurentiem rodas apmeklētāju plūsma. Kad tas izdarīts, var mēģināt viņu panākumus atkārtot.

Kur pašiem meklēt populārākos atslēgas vārdus Google?

Jūs varat iepazīties ar Google apkopotākajiem 2018. gada vārdiem par mūsu zemi – Google Trends Latvijas sadaļā. Tāpat tur ir pieejama informācija arī par meklējumiem citos gados un mēnešos, kā arī ziņas par citām valstīm. Ja vēlaties uzzināt precīzu meklējumu skaitu konkrētam atslēgas vārdam, ir jādodas uz Adwords Atslēgvārdu plānotāju. Pieejamās informācijas apjoms būs atkarīgs no tā, vai Jums šobrīd ir kāda aktīva reklāmas kampaņa, taču minimālo informāciju redzēsiet jebkurā gadījumā.