+371 28608612 kontakti@seo.lv

Google Sitemap ping rīks

  • Google indeksā var atrasties tikai tās mājaslapas sadaļas (raksti, lapas, attēli, video), ko ir indeksējuši Google roboti.
  • Normālos apstākļos Google boti indeksāciju veic pastāvīgi, taču jūs varat paātrināt mājaslapas indeksāciju, nosūtot savas mājaslapas karti Google (“ping sitemap“.)

Nosūti savas mājaslapas Sitemap failu Google

*Pēc URL ievades lodziņā augstāk ↑↑ pārlūkā atvērsies jauns šķirklis un būs redzams paziņojums, ka lapas kartes atrašanās vieta (URL) ir nosūtīta Google.


** Pirms URL nosūtīšanas pārbaudiet savā pārlūka, vai tas ir īstais fails, jo Google rādīs pozitīvu apstiprinājumu jebkura .xml faila saņemšanai neatkarīgi no tā vai tas pastāv vai nepastāv. 

Cik bieži Google ienāk manā mājaslapā?

Jūs varat sūtīt Google savu mājaslapas Sitemap failu regulāri, bet tas nenozīmē, ka Google boti to tikpat bieži arī apciemos. Redzēt precīzu googlebotu apmeklējumu skaitu varat sava servera log failos (.logs).

*Šādu paziņojumu redzēsiet savā pārlūkā pēc URL ar .xml paplašinājumu nosūtīšanas Google.

 

Vai nepietiek, ka lapas karte ir ievietota robots.txt failā?

Mājaslapas optimizācijas labas prakses standarts paredz, ka katras tīmekļa vietnes robots.txt failā ir iekļauta norāde uz mājaslapas kartes atrašanās vietu.

Lūk, ko par to saka Google algoritma priekšnieks

Īsumā – nevajag tikai paļauties uz robots.txt failu un Google botu kompetenci. Ir vērts Google informēt par izmaiņām mājaslapā arī pašiem. Ja izlasījāt, kas ir blogs, plānojat paši nodarboties ar SEO un virzīt to Google, lapas kartes pingošana ir vērtīgs ieradums.

Alternatīva lapas kartes iesniegšanai Google

Alternatīva mājaslapas kartes sūtišanai Google caur šo rīku ir Google Search Console (GSC). Šeit varat redzēt informāciju par tīmekļa vietnes indeksāciju, problēmām, linkiem, iesniegt lapas karti un iesniegt indeksācijai jaunos rakstus, lapas vai produktus. Reģistrācija GSC ir vienkārša un neaizņem vairāk par pāris minūtēm (ja jums ir pievienots Google Analytics vai admin pieeja savai mājaslapai vai serverim). Varam pieļaut, ka pārskatāmā nākotnē Google atteiksies no iespējas pingot lapas karti bez reģistrācijas, bet pagaidām to ir vērts izmantot.

Instrukciju, kā pievienoties GSC varat atrast, noklikšķinot uz linka paragrāfa sākumā.

Sarežģīti, negribu – vajag palīdzību

  • SEO optimizācija sastāv no vairāku pasākumu kopuma un daudzām sīkām detaļām. Mājaslapas kartes iesniegšana ir viena no šādām detaļām.
  • Ja vēlaties ātrāk sasniegt augstākas pozīcijas Google interneta meklētājā, sazinieties ar mums.

Seo.lv palīdzības dienests

Palīdzēsim jums, bet arī citiem var noderēt.